Локомотив (София) и Хебър завършиха наравно 0:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига.

Мачът в “Надежда” беше изпълнен с доста положения и пред двете врати, но в крайна сметка попадения не паднаха. Домакините бяха тези, които създадоха повече опасности и търсеха гола, но и Хебър имаше своите възможности, включително и отменен гол на Набил Макни (38’). Така Локо продължава с лошата си серия, записвайки три равенства и три загуби в последните си шест мач. Пазарджиклии от своя страна остават в дъното на класирането.

През първите 10 минути двата отбора сякаш се разузнаваха и интересни ситуации липсваха. При една от атаките на гостите Фонкеу центрира остро отдясно, но бе извършено нарушение в атака в наказателното поле. В 25-ата минута се откри и най-добрата ситуация в срещата. Анте Аралица се възползва от грешка в защитата на Хебър и отне топката. Нападателят остана очи в очи със стража на гостите, но Марсио да Роса спаси. Малко по-късно отново Аралица можеше да открие, след като засече опасно центриране отдясно. И този път обаче вратарят на Хебър улови.

В 38-ата минута Хебър успя да открие резултата буквално от нищото. Дълга топка напред идваше напълно удобна за Любенов. Вратарят скочи да улови, но Набил Макни също понечи да играе с нея. В крайна сметка стражът изпусна кълбото, то попадна в краката на Кобрата и той вкара на празна врата. ВАР обаче веднага се намеси и попадението бе отменено заради нарушение на Макни в атака. Така резултатът остана 0:0. До края на полувремето повече интересни ситуации нямаше и така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Първата възможност през второто полувреме дойде в 53-ата минута. Тогава Джани Дос Сантош стреля от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от напречната греда. 3 минути по-късно Анте Аралица остана сам срещу Роса. Нападателят излъга стража, премина покрай него и от малък ъгъл стреля към опразнената врата. На голлинията обаче Николай Николаев изчисти.

В 68-ата минута вратарят на Хебър спаси тима си от допускане на попадение. При една от бързите контраатаки на Локомотив Аралица пусна подаване към Дос Сантош, който остана очи в очи с Роса. Нидерландецът стреля по земя с външен фалц, но стражът спаси.

В следващите минут "железничарите" продължиха да натискат, но така и не падаше гол. В 79-ата обаче Хебър същото можеше да открие. Кристиян Андонов стреля опасно към вратата на домакините, но Любенов спаси. В 79-ата минута Хебър същото можеше да открие. Кристиян Андонов стреля опасно към вратата на домакините, но Любенов спаси. 10 минути по-късно Кристиан Андонов центрира по земя отляво. Макни засече от близка дистанция, но не ударът му излезе в аут.

След това равенство Локомотив събира в актива си 10 точки и поне временно изпреварва ЦСКА - София, заемайки 10-ото място. Хебър от своя страна е последен с 6 пункта.

ЛОКОМОТИВ 0:0 ХЕБЪР

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 25. Джани Дос Сантос, 4. Диме Димов, 10. Валентин Николов, 31. Красимир Станоев, 26. Мамаду Диара, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе;

Хебър: 97. Марсио да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни.