Поставеният под номер 4 в схемата Андрей Рубльов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин с награден фонд от 3,9 милиона долара.

На старта на надпреварата руснакът се справи с 6:0, 4:6, 6:4 с испанеца Пабло Кареньо Буста след час и 51 минути игра.

Рубльов взе лесно първия сет за едва 23 минути игра, като в него загуби само десет точки. Кареньо Буста обаче успя да изравни играта във втория сет и в края му направи два пробива, за да го спечели с 6:4.

В решителния трети сет двамата тенисисти печелеха сравнително лесно подавания, докато не се стигна до десетия гейм, в който Рубльов достигна до два мачбола и реализира още първия от тях.

Rublev finds a way ⚡️@AndreyRublev97 | @ChinaOpen | #ChinaOpen pic.twitter.com/q5kdiCUQtY

— ATP Tour (@atptour) September 27, 2024

Във втория кръг руснакът отново ще има испанец за съперник. Това е Алехандро Давидович Фокина, който отстрани първата ракета на домакините от Китай Чжъчжън Чжан след 6:3, 4:6, 6:3.