Йоана Константинова приключи участието си на международния турнир по тенис на клей във Варна с награден фонд 15 хиляди долара.

В надпреварата на двойки Константинова и Катерина Цигурова (Швейцария), втори в схемата, пропуснаха мачбол и  загубиха на полуфиналите от номер 3 Мария Андриенко (Русия) и Тилвит Ди Джиролами (Белгия) с 5:7, 6:4, 11-13 след почти два часа игра.

Българката и швейцарката бяха на точка от победата при 10:9 точки в решаващия шампионски тайбрек, но допуснаха обрат.

По-рано през деня 17-годишната българка претърпя поражение и на сингъл, като на четвъртфиналите отстъпи пред поставената под номер 2 Джорджа Андрея Крачун (Румъния) с 2:6, 2:6 за 108 минути.

Крачун взе ранна преднина от 3:1 и не допусна да бъде застигната в първия сет, а във втория румънката направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.