Шумен победи с 97-75 Ямбол в спора за третото място на Черноморските игри, които се провеждат в зала "Христо Борисов" във Варна.

Срещата започна интригуващо, но баскетболистите на Шумен бързо вдигнаха оборотите и на почивката вече имаха комфортен аванс, водейки с 52-38. След паузата нещата не изглеждаха много по-различно, като играчите на Янко Янков успяваха да запазят преднината си почти до края на третата четвърт, но в самия й край тя дори падна до 8 точки (69-61). В крайна сметка в заключителните 10 минути на мача двата отбора влязоха при резултат 71-63 в полза на Шумен. % минути преди края на срещата баскетболистите на Александър Алексиев стопиха изоставането си на 6 точки (72-78). До обрат в края обаче не се стигна.

Най-резултатен за успеха на Шумен беше Джакори Ийли с 26 точки, а Дамян Минков беше над всички за Ямбол с 22 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЯМБОЛ: Дамян Минков, Антъни Бъркс, Даниел Саки, Георги Иванов, Бенджамин Стивънс

ШУМЕН: Джакори Ийли,Бено Зечич, Отас Йекекполар, Власислав Станев, Баръш Мустафа

Снимки: Sportal.bg