Матео Стаматов 76 минути за Пари (Нижний Новгород) при победата с 2:1 над бившия тим на българина Оренбург. Малко преди да бъде заменен, левият бек получи жълт картон.

Валерий Цурукян даде преднина на Пари НН в 45-ата минута след пас на Огнен Ожегович, а в началото на втората част двамата си размениха ролите и сърбинът прати топката в мрежата.

Първата победа от началото на август отдалечи тима на Саша Илич от дъното накласирането. Пари НН вече има 10 точки, а Оренбург е със 7 и остана в зоната на застрашените от изпадане.

В другия петъчен мач от РПЛ Факел (Воронеж) и Рубин направиха нулево равенство. Двата тима създадоха твърде малко интересни положения, а домакините продължават да имат най-слабата атака в първенството с едва 4 отбелязани гола.

Рубин вече е в серия от 4 мача без победа и се намира на осмо място в подреждането, а Факел е 15-и с 6 точки.

Лидер е Зенит с 23 точки, следван от Краснодар и Локомотив (Москва) спо 21.