Нефтохимик 2010 приключи с успех с 2:1 (25:13, 25:27, 25:21) над гръцкия гранд Панатинайкос (Атина) участието си в международния турнир в Орестиада (Гърция). След третия гейм полето в зала „Никос Самарас“ стана невъзможно за игра, защото покривът протече и игрището се наводни.

Нефтохимик поведе с 1:0 след атака на Ребейрол, а 2:0 направи Краси Георгиев с ас. Резултатът стана и 4:1 след блокада на Крайчович. Постепенно бургазлии набраха преднина, като поведоха 11:4 след втори ас на Добромир Димитров, а след това стана и 12:4. Нещо повече – след единична блокада на Аксел Трухчев преднината набъбна до 15:4. В крайна сметка Нефтохимик взех гейма убедително с 25:13.

Във втората част „нефтохимиците“ отново наложиха волята си, като поведоха с 10:7. Две поредни блокади с участието на Крайчович доведоха резултата до 14:10. Панатинайкос обаче успя да осъществи обрат и да поведе със 17:14. Бургаският тим успя да стопи пасива до една точка, но ПАО успя да запише 18-ата след сервиса на Крайчович. Влезлият на мястото на Трухчев в полето, Розалин Пенчев направи 17:18. И на свой ред волейболистите на ВК Нефтохимик 2010 осъществиха обрат – с 19:18 след блестяща проява в защита на Стоян Димитров и атака от втора линия на Франсоа Ребейрол. Бургазлии поведоха с 21:19, но допуснаха изравняване при 21:21. Нова блокада на Крайчович доближи бургазлии до спечелването и на втората част – 25:24. След недобре преценена топка обаче ас донесе 26:25 на Панатинайкос, а Влади Иванов не можа да се справи и със следващия сервис и така отборът от Бургас загуби втората част с 25:27.

В третата част Нефтохимик поведе с 6:4 и 8:6. Впоследствие преднината ни стана четири точки – 12:8 след успешна атака на Розалин Пенчев. Успешна намеса на Красимир Георгиев направи 19:16. Бомбена атака на Аксел Трухчев за 24:20, а после пак той приключи гейма с успешно нападение за 25:21.

НЕФТОХИМИК 2010 – ПАНАТИНАЙКОС 2:1 (25:13, 25:27, 25:21)

НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров 4, Стоян Димитров 11, Франсоа Ребейрол 11, Шимон Крайчович 7, Аксел Трухчев 9, Красимир Георгиев 5, либеро – Владислав Иванов (Венцислав Рагин, Розалин Пенчев 1, Ясен Петров)