С гол на Малик Фофана в четвъртата минута на добавеното време Лион победи с 2:1 Тулуза като гост в мач от шестия кръг на Лига 1.

В "розовия град" домакините от Тулуза поведоха в 14-ата минута, когато точен бе Ян Гбохо. Преднината на "виолетовите" обаче не се задържа дълго, тъй като Лион изравни в 28-мата минута след автогол на Расмус Николайсен. През второто полувреме двата отбора се дебнеха за грешка и гостите съумяха с плана си. В добавеното време Фофана се оказа на правилното място, за да прати във вратата една отбита топка, с което да донесе успеха на тима си.

Lyon’s Sunday hero: MALICK FOFANA 🇧🇪🦁🦸‍♂️ pic.twitter.com/6K4n7qAz2b

— Ligue 1 English (@Ligue1_ENG) September 29, 2024

С победата Лион, който е съперник на българския Лудогорец в Лига Европа, вече има 7 точки и се изкачи до десетото място в класирането. Тулуза е на 15-ата позиция с 5 пункта.