Загорец (Нова Загора) победи у дома Локомотив II (Пловдив) с 2:0. Срещата е от деветия кръг на Югоизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Мирослав Миндев, с оглед събитията на терена. Отборът му надигра съперника, можеше да вкара и още голове. Първо обаче премина през сериозно изпитание. То се яви в 18-ата минута, когато съдията свири дузпа на вратаря Димитър Алтънов срещу пловдивския капитан Васил Църцев.

Потърпевшият изпълни от бялата точка, но Алтънов изби топката в корнер. В 23-ата минута капитана на домакините Ивелин Иванов увенча с гол усилията на съотборниците си. Доста интересни моменти предложиха съперниците след почивката. В 87-ата минута Кристиян Стоилов подаде на десния фланг към Мариян Тонев. Нападателят навлезе навърте, намери пролука за стрелба и насочи топката в мрежата на гостите – 2:0.