Отборът на Дея спорт (Бургас) продължава успешното си представяне в турнира от Черноморските игри, който се провежда във Варна. Воденият от Франческо Кадеду тим надигра Локомотив Авиа (Пловдив) с 3:1 (25:23, 22:25, 29:27, 25:23) след близо двучасова битка във втория си мач от турнира, игран този следобед.

Така Дея спорт записа втора победа в приятелския турнир, след като в първия ден се наложи над Добруджа 07 (Добрич) с 3:0. С това бургазлии се очертаха като фаворит за спечелване на купата. Локомотив пък допусна първа загуба, след като на старта надигра домакините от Черно море (Варна) с 3:1 гейма.

Срещата бе много оспорвана, като геймовете се решаваха в най-важните минути. Така и двата съперника загатнаха за оспорвани срещи в предстоящото първенство на Efbet Супер Волей.