Ботев (Нови пазар) надигра у дома едноименния тим на Кубрат с 4:1. Срещата е от седмия кръг на Североизточната Трета лига. Аян Ирфан даде тон за успеха с шут от 25 метра в средата на първото полувреме.

Габриел Илиев обаче възстанови равенството в началните секунди на втората част. Николай Пантев изпълни прецизно фаул за 2:1 в 60-ата минута. Скоро ветерана Христо Александров заби третото попадение във вратата на гостите. В 85-ата минута, рефера отсъди дузпа за домакините. Живко Дончев от гостите отправи реплика и беше отстранен с червен картон. Митко Митков изпълни от бялата точка, кубратския страж Николай Николаев изби, но притичалия Дмитро Жимчук вкара за окончателното 4:1. Въпреки загубата от щаба на Кубрат изразиха задоволство от себераздаването на младите си футболисти.