Атлетик Билбао завърши наравно 1:1 в домакинството си на Севиля в мач от осмия кръг на Ла Лига. Микел Яурегизар (36’) откри резултата за домакините, но Алекс Падийя (90’) си отбеляза автогол. Баските пък завършиха мача с човек по-малко, след като вратарят на тима Юлен Агиресабала бе изгонен. Двата отбора изиграха не особено интересно първо полувреме, в което единствената сериозна ситуация пред едната от двете врати доведе до гол. Възпитаниците на Ернесто Валверде излязоха напред в резултата в 36-ата минута, когато лошо изчистена след центриране от фал топка попадна в Микел Яурегизар, който от границата на наказателното поле се разписа.

През втората част играчите на Атлетик и Севиля заиграха по-добре и започнаха да създават доста по-интересни положения. В 54-ата минута Доди Лукебакио нацели греда. Вратарят на баските Юлен Агиресабала бе изгонен в 82-ата минута, когато не успя да спре една висока топка, а след това фаулира появилият се от скамейката Мате Мея, който се бе появил в игра само минута по-рано. Валверде реагира веднага и смени Нико Уилямс с резервния страж Алекс Падийя. Именно Падийя се превърна в големия грешник за своя тим в добавеното време. Играч на Севиля нахлу в наказателното поле отляво и опита да стреля, топката бе отклонена от бранител в горната греда, но само за да се отбие в крака на вратаря и да влезе в мрежата за 1:1. По този начин тима от Андалусия успя да прекъсне серията на Атлетик Билбао от три поредни успеха, но все пак те продължават да са в горната половина на таблицата.