Отборът на Реймс влезе в топ 4 на Лига 1 след победа с 3:1 като гост на Анже в мач от шестия кръг на френския елит.

С успеха Реймс събра 11 точки и зае четвъртата позиция в таблицата. Анже остава последен без победа от началото сезона и с 2 точки в актива си. Двама японци - Кейто Накамура (9’) и Юния Ито (25’), вкараха първите два гола за „червените“ още преди почивката, а в 79-ата минута Маршъл Мунеци направи 3:0 за гостите. Почетен гол за домакините отбеляза Зинедин Ферхат в 84-тата минута.

⏱️ 90+4' 1️⃣-3️⃣

🏁 Victoire ! Les hommes de Luka Elsner ont livré une belle prestation cet après-midi pour s'imposer face à Angers sur la pelouse du Stade Raymond Kopa ! 💪🔴⚪️#GoSDR #SCOSDR pic.twitter.com/KpGMldeyv2

— Stade de Reims (@StadeDeReims) September 29, 2024

Нант и Сент Етиен завършиха 2:2 на „Стад де ла Божоар“ в друга среща от кръга. „Канарчетата“ поведоха с два гола благодарение на Йоан Лепенан (10’) и Сорба Томас (49’), но „зелените“, които са предпоследни в класирането, осъществиха частичен обрат с две попадения на Ибрахим Сисоко (57’, 67’), второто от които беше от дузпа.