Дербито между Антверп и Беершот от 9-ия кръг на първенството на Белгия не успя да завърши. Срещата бе прекратена в средата на второто полувреме, след като фенове на гостите започнаха да хвърлят факли, бомбички и димки и не позволиха двубоят да продължи. Домакинските привърженици също не стояха безучастни и влязоха в сблъсъци с полицията.

Пряк свидетел на безредиците стана българинът Росен Божинов, който бе на резервната скамейка на домакините, но не се появи в игра.

❌ Royal Antwerp vs Beerschot match abandoned due to riots

The last 15 minutes of match will play tomorrow at 3:00 PM 🇸🇦pic.twitter.com/SIi6I04hwx

— All About SPL 🔔 🇸🇦 (@Saudifutbol) September 29, 2024

Иначе Антверп тотално контролираше мача и поведе с 4:0 с голове на Якоб Ондрейка в 28-ата минута, Тярон Чери в 58-ата и 61-вата минута и Винсент Янсен в 62-рата минута.

Десетина минути след четвъртия гол във вратата на Беершот ултрасите на гостите се разбесняха и не позволиха срещата да се доиграе. Тепърва ще видим какви наказания ще бъдат наложени от местната федерация.

В друг мач от кръга Роял Юнион победи с 3:0 Кортрийк. Кристиян Малинов обаче не взе участие в двубоя.