Страсбург спря устрема на Марсилия от началото на сезона в Лига 1. Играчите на Лиъм Розиниър победиха с 1:0 марсилци и им нанесоха първа загуба за кампанията. Диего Морейра бе героят за домакините на "Стад де ла Мену", след като отбеляза единственото попадение в 40-ата минута.

Домакините показаха изключително интензивна и нападателна игра през първото полувреме и създадоха няколко чудесни възможности пред Херонимо Рули, който също трябваше да прави важни спасявания.

Вратарят на Марсилия обаче капитулира в 40-ата минута. Диего Морейра бе изведен на скорост в наказателното поле от Себастиан Нанаси и веднага стреля във вратата за 1:0.

През втората част пък Марсилия взе инициативата в търсене на изравнителното попадение. Със сериозни пропуски се отличиха Мейсън Грийнууд и Нийл Мопе, а и вратарят Джордже Петрович бе непробиваем под рамката си.

Така Страсбург удържа победата и с актив от 9 точки излезе на 8-ото място в класирането. Марсилия пък остава на 3-тата позиция с 13 точки.