В неделният ден два от отборите на Академия Славия гостуваха на своите връстници от ЦСКА - София на терена на ПЖИ в столичния квартал Слатина. Първи играха момчетата родени след 1-ви януари 2010г. в мач от 8-ми кръг на Елитната юношеска група U15, в която белите допуснаха загуба с 3:0 , головете паднаха в 36-тата, 49-тата от дузпа и в самия край на срещата 79-та минута.

Втория мач беше между играчите родени след 1-ви януари 2009год. участници в Елитната юношеска група U16. Двубоят се изигра под непрестанен дъжд, но предложи изключително интересни ситуации и приключи при резултат 2:2 . Първото полувреме започна доста вихрено, като още в 6-тата минута армейците успяха да поведат след светкавична контраатака, но в 14-тата минута младите слависти успяха да изравнят след изпълнение на корнер и автогол на футболист на домакините. Двубоят продължи с атаки към двете врати като футболистите на ЦСКА се възползваха от грешка в нашата защита и успяха отново да поведат в резултата в 23-тата минута с 2:1, като по този начин завърши първото полувреме. Второто полувреме започна с натиск на славистите, но и до много пропуски пред противниковата врата. При поредната атака в 81-вата минута за нарушение в наказателното поле, белите лъвчета получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от нападателя Петър Благоев. До края на двубоя те опитаха да вземат пълния комплект от точки, но до гол не се стигна и срещата завърши при резултат 2:2