"Марица“ U17 (2008) записа равенство 1:1 при гостуването си на "Чавдар“ (Пловдив). Мачът бе от 4-ти кръг в Зонална група U17 и се игра в събота на стадиона в село Оризари.

Момчетата на треньора Димчо Беляков можеха да победят, но в крайна сметка срещата завърши наравно. Божидар Христев откри резултата в полза на "жълто-сините“ в средата на първата част.

В началото на втората част Марио Фурджев изравни. До края на мача и двата тима имаха възможности за гол, съобщават "жълто-сините". Вратарят на домакините спаси дузпа в полза на "Марица“. На отсрещната врата гредата се оказа верен помощник на маричани.

"Марица“ U17 (2008) заема 6-то място с 4 точки от 3 мача. В следващия кръг тимът е домакин на "Берое“, а мачът е на 5-ти октомври.