Галатасарай пропусна да запише втора поредна победа в Лига Европа, след като пропиля аванс от два гола и в крайна сметка завърши 2:2 с РФС в Рига.

Турският гранд, който в първия кръг разби ПАОК с 3:1, започна много по-силно и още в 12-ата гостите взеха заслужен аванс, след като Акгюн проби много добре през центъра размени подавания с Йълмаз, след което центрира към далечната греда, където Икарди засече с глава. Топката рикошира в бранител и стигна до Дрис Мертенс, който отблизо я в прати във вратата.

В 23-тата минута Ондоа спаси много опасен удар с глава на Мертенс, а 1/4 час по-късно Галатасарай вече водеше с два гола. Санчес изведе много добре Акгюн, който пусна топката покрай излезлия извън наказателното си поле Ондоа.

Латвийците върнаха едно попадение пет минути преди почивката. Янис Икауниекс бе изведен добре от Куадио и въпреки че първият му удар бе спасен от Гювенч, след това сам направи добавка за 1:2.

РФС надгради над това попадение и в 56-ата минута домакините изравниха резултата след попадение на Лаша Одишария, който довкара топката, след като преди това удар с глава на Икауниекс бе срещнал напречната греда.

Този резултат се запази до края и така латвийския тим спечели първата си точка.