Хайнденхайм ознаменува първия си мач в същинска фаза на турнир на УЕФА в историята на клуба с победа. Тимът на Франк Шмит спечели с 2:1 домакинството си на Олимпия (Любляна) от първия кръг на Лигата на конференциите. За клуба, който беше в петото ниво на германския футбол през 2008 г., това е дебютен сезон в евротурнирите.

Домакините поведоха още в шестата минута след попадение на Адриан Бек. Те дълго време контролираха случващото се на терена, но загубиха концентрация за момент и резултатът бе изравнен. Резервата Алекс Бланко се разписа за Олимпия в 77-ата минута.

⏰ 90. Min.: AUS, AUS, DAS SPIEL IST AUS. Der FCH gewinnt seine Europapokal-Premiere.

⚽️ #HoirnaInternational #FCHOLJ 2:1 pic.twitter.com/2B3MYeq7pn

— 1. FC Heidenheim 1846 (@FCH1846) October 3, 2024

18-годишният Пол Ванер, който влезе като резерва, донесе победата на Хайнденхайм. Той изпълни дузпа в 83-ата минута, но не успя да реализира от бялата точка. Топката обаче се върна при него и той бе точен при добавката.