Отборът на Атлетик Билбао записа първия си успех в Лига Европа през този сезон, след като спечели с 2:0 като домакин на АЗ Алкмаар в мач от втория кръг на турнира.

Баските можеха да поведат в резултата още в петата минута, но тогава далечен изстрел на Юри Берчиче се отклони в гредата. След това домакините наложиха продължителен натиск и често обстрелваха противниковата врата, но трябваше да изчакат до 72-рата минута, за да вземат аванс благодарение на братята Уилямс. Тогава Нико напредна по левия фланг и центрира към Иняки, който се разписа със своя удар. В 85-ата минута по-малкият брат се впусна в нов рейд, като този път реши да стреля. Противниковият вратар изби удара му, но със своята добавка Ойхан Сансет успя да оформи крайното 2:0.

🇪🇺✅ 𝗟𝗘𝗧'𝗦 𝗚𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢!!!

➕3⃣ Goals from Iñaki Williams and Sancet give Athletic a first win of @EuropaLeague 2024/25.

👏 Perfect performance, Lehoiak!#AthleticAZAlkmaar #UniqueInTheWorld 🦁 pic.twitter.com/jSrd3CEJ1v

— Athletic Club (@Athletic_en) October 3, 2024

Така Атлетик Билбао събра 4 точки след ремито 1:1 с Рома преди седмица, докато АЗ Алкмаар остана с 3 пункта, които бяха спечелени с победа с 3:2 срещу Елфсборг.