Юношите на „Етър“ изиграха страхотен мач като гости на „Славия“ като разбиха „белите“ с 4:1 в осмия кръг на елитната U17 група! Етърци бяха пълновластни господари на терена под проливния дъжд. Това бе пети пореден мач за тима без загуба, като от август насам натрупа две победи и три равенства!

Още в 5-ата минута след статично положение Недялко Стоянов откри резултата – 0:1. Домакините изравниха в 24-ата минута резултата. До почивката обаче „болярите“ им нанизаха още два гола, с което до голяма степен решиха мача. Първо Димитър Косев се разписа при контратака за 1:2, а в 40-ата минута след фаул Рафаел Чолаков прати топката в мрежата – 1:3.

През втората част домакините потърсиха промяна, според щаба на етърци – не без помощта на съдийството. “Белите” получиха и дузпа, спасена отлично от вратаря Вилислав Михайлов. Перфектно изиграли тактически мача, великотърновци довършиха съперника и с четвърти гол, дело на капитана Петър Петров отново при контраатака.

Победата изкачи етърци на десетото място в класирането с 9 точки от две победи, три ремита и три загуби. В следващия кръг „болярите“ приемат „Черно море“.

„Заслугата за успеха е изцало на момчетата! Бяха безупречни, макар и в осакатен състав, като през седмицата имаше 8 души с вирус. Съдийството бе безобразно, след почивката ни натикаха с фаулове в половината ни, отсъдиха им и несъществуваща дузпа. Но играчите ни дадоха голяма битка и себераздаване, горд съм с тях!“, коментира треньорът им Илиян Трифонов.

„Етър“ U17: Вилислав Михайлов, Масимо Соколов, Виктор Борисов, Димитър Косев, Ивайло Чапкънов, Иво Бижев, Невзат Помаков, Недялко Стоянов, Нехат Курдов, Петър Петров, Рафаел Чолаков.

Дублиращият отбор на „Етър“ спечели втората си победа в първенството, като би с 1:0 „Ком“ (Берковица) в нервен мач. Единственото попадение отбеляза Димитър Колев в 40-ата минута, а домакините завършиха мача и в намален състав заради червен картон на Боян Вълчев.

Първото полувреме премина при постоянен натиск на младите етърци, но положенията не бяха много. В 15-ата минута Калоян Ненчев стреля отдалеч, но вратарят, макар и трудно, успя да улови. Опасен удар с глава отправи и Йоан Маринов след центриране отляво.

В 40-ата минута при поредната атака по левия фланг топката стигна до Димитър Колев, който с неспасяем удар я прати под сглобката – 1:0. В края на полувремето след центриране от фаул положение имаха и гостите, но Любомир Лазаров спаси.

Втората част започна с натиск на гостите. В 50-ата минута Лазаров сгреши при изнасянето на топката и играч на „Ком“ бе съборен на границата на пеналта, но от фаула Пламен Ненов би в стената. За етърци удар на Калоян Ненчев мина над гредата, а в 73-ата минута Ивайло Тодоров от гостите прати топката в десния стълб.

Играта стана много накъсана, с редица нарушения и от двата тима, които реферът трудно овладяваше с картони. В 81-ата минута той изгони с директен червен картон Боян Вълчев за посягане при спряна игра, а и двата отбора имаха куп претенции към него. В крайна сметка дори и в намален състав „виолетовите“ удържаха победата, която ги изведе в средата на класирането с 6 точки. В следващия кръг те гостуват на предпоследния „Ювентус“ (Малчика).

„Етър-2“: Любомир Лазаров, Антони Ангелов, Боян Вълчев, Светломир Събев, Димитър Колев (60 Денислав Георгиев), Кристиан Боянов (60 Дейвид Василев), Стефан Йорданов, Тонислав Донков, Павел Иванов, Калоян Ненчев, Йоан Маринов (89 Александър Спасов).