Спартак (Плевен) постигна изключително драматичен успех над Миньор в мач с два обрата. Отборът на Красимир Бислимов се наложи над "чуковете" у дома с 3:2 в среща от 12-ия кръг на Втора лига.

Плевенчани поведоха чрез Яни Пехливанов, който беше точен от дузпа в 16-ата минута. С два гола на Калоян Йосифов (37', 49') "жълто-черните" стигнаха до обрат, но домакините не бяха казали последната си дума.

Васил Шопов се разписа за 2:2 в 51-вата минута, а 120 секунди преди края на редовното време Спартак стигна до трите точки. Виктор Иванов попадна в прегръдките на своите съотборници, осигурявайки на тима трети пореден успех в шампионата.

С него плевенчани запазиха седмата си позиция в класирането, а Миньор остава на 13-о място, без победа в пети последователен двубой