Хееренвеен и Цволе завършиха 1:1 в мач от осмия кръг в нидерландската Ередивизи. Българският национал Филип Кръстев беше титуляр за гостите, а в 68-ата минута бе заменен Одисеас Веланас.

Дави ван ден Берг даде аванс на Цволе в 3-ата минута. Седем минути по-късно дойде и изравнителното попадение за Хееренвеен, вкара го Димитрис Ралис.

Цволе събра 8 точки, колкото има и Хееренвеен. Двата отбора са над зоната на изпадащите - на 13-ото и 14-ото място.

За Кръстев предстои да се качи на самолета за София и да се присъдини към подготовката на нациолания ни отбор преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия от Лигата на нациите.

Пламен Андреев пък остана неизползвана резерва при успеха на Фейенорд над Твенте с 2:1. Ротердамци заемат петото място с 13 точки. Твенте е четвърти с 14 т.