Абърдийн победи с 3:2 Хартс в много оспорван мач от 7-ия кръг на шотландската Висша лига. Българският вратар Димитър Митов отново бе под рамката за домакините, които вече са със седем успеха от седем мача и изравниха по точки хегемона Селтик. Двата отбора са на върха с по 21 т., но шампионът има по-добра голова разлика.

"Доновете“ поведоха още във втората минута чрез Топи Кескинен. Изравнителното попадение пък падна в 36-ата минута, като негов автор стана Франки Кент. Това бяха и всички голове през първата част.

Втората предложи дори повече - три гола и обрат. „Сърцата“ дръпнаха с 2:1, когато в 63-ата минута Блейр Спитал наказа Митов. Радостта на Хартс трая само две минути, защото Ники Девлин направи 2:2 в 65-ата минута, давайки им шанс да търсят седми успех през сезона.

„Червените“ грабнаха успеха в 87-ата минута, когато хърватският халф Анте Палаверса направи 3:2.