Едноименният тим на Ямбол спечели в Асеновград с 1:0 срещу Асеновец. Срещата е от 11-ия кръг на Югоизточната Трета лига. С този десети успех от началото на сезона, селекцията на Красимир Мечев запази дистанцията на точка зад лидера Черноморец (Бургас). Петър Принджев осигури трите точки в 80-ата минута, когато беше изведен сам срещу вратаря и реализира единственото попадение. На лошия терен, борбата преобладаваше за сметка на футбола. През първото полувреме не се случи нищо интересно. После гостите създадоха три ситуации за гол.

Спортал

Гостите публикуваха снимки, на които се вижда потресаващото състояние на терена на стадион “Шипка”. Не е ясно защо ЗС на БФС позволява там да се играят футболни срещи. От централата веднъж предупредиха клуба, но не последва реакция нито от клуба, нито повторна такава от ЗС.