Локомотив II (Пловдив) победи Родопа с 3:1 в Смолян. Срещата е от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана равностоен мач. Съперниците си вкараха по един гол до почивката. След центриране от корнер, топката се удари в ръката на Веселин Празов и капитана Теодор Стефанов вкара дузпата за домакините в 25-ата минута. Десетина по-късно, гостите проведоха атака от дясно, настана суматоха пред малкото наказателно поле и Божидар Костадинов промуши топката в мрежата за 1:1. Кулминацията настъпи в заключителната част от мача.

Пловдивчани проведоха контраатака по десния фланг, топката беше върната в наказателното, където влезлия преди секунди като резерва Аксел Велев я насочи в смолянската врата – 1:2. След около 120 секунди Елмир Мустански от Родопа и Даниел Маджаров от Локо се сблъскаха и паднали на тревата, потърсиха саморазправа помежду си. Мигновено се събраха всички футболисти, влязоха и от скамейките, но страстите бързо бяха уталожени. Съдията Димо Димов отстрани с червени картони Мустански и Маджаров. Малко преди края, влезлия като резерва Александър Александров се разписа за окончателното 1:3 с попадение, копие на втория гол.