Юношите на “Етър” U17 продължават победния си път, като грабнаха категорична победа с 3:0 при гостуването си на “Берое”. След трите поредни загуби на старта, “виолетовите” направиха впечатляваща серия от 7 поредни мача без загуба – 4 победи и три ремита.

“Болярите” решиха мача си още през първото полувреме с два гола, дошли след статични положения. След изпълнение на фаул Рафаел Чолаков се разписа за 0:1. В 44-ата минута етърци удвоиха. След центриране от корнер Недялко Стоянов прати топката в мрежата – 0:2.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които получиха и дузпа. Ударът им от бялата точка обаче излезе в аут. “Етър” издебна своя миг в 80-ата минута, когато хвана домакините на контра и Даниел Генков оформи крайното 0:3.

“Болярите” вече са с 15 точки на осмото място, което би им дало след края на есенния полусезон да бъдат в осмицата на отборите, които продължават битката за титлата. До края обаче им предстои тежка програма – последователно с всички намиращи се пред тях тимове: “Септември”, “Лудогорец”, ЦСКА, “Национал” (Сф) и “Левски”.

“Пак играхме с много голямо желание и себераздаване, добър мач за нашия отбор с отборен дух. До края обаче ни предстоят двубои с отборите от топ 5, подготвяме се за победа във всеки мач и да даваме максимума, пък ще стане каквото е писано”, коментира треньорът Илиян Трифонов.