Словашкият съдия Филип Глова ще ръководи двубоя между Андерлехт и Лудогорец от основната фаза на Лига Европа. Срещата е в четвъртък (24 октомври) от 22:00 часа на стадион "Лото Парк".

Сънародниците му Даниел Полачек и Петер Беднар ще бъдат асистенти на Глова, а четвърти рефер ще бъде Лукаш Дживяк. ВАР арбитри в мача ще бъдат нидерландците Йокем Камфуис и Едвин ван де Грааф.

36-годишният Глова е познат на тима от Разград, тъй като през миналия сезон е ръководил гостуването на Лудогорец на Сервет в Женева, което завърши 0:0. Филип Глова изкарва мача без никакви проблеми и претенции от двата отбора, като показва четири жърти картона - на Сонко Сундберг от Лудогорец и на трима играчи на швейцарците.

Снимки: Imago