Юношите на ЦСКА - София загубиха с 1:3 като гост на Генк в първия си мач от Младежката шампионска лига. “Червените” дадоха сериозен отпор на белгийците до самия край на мача, но след две дузпи и два червени картона рухнаха.

Българите започнаха отлично и поведоха в резултата още в третата минута с гол на Петко Панайотов. Сайду Туре обаче изравни в 33-ата. В 73-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, при отсъждането, на която Лъчезар Иванов получи втори жълт картон. Георги Гергинов обаче спаси удара на Седрик Нуоци. Малко по-късно и Димитър Петров получи втори жълт картон и остави ЦСКА - София с девет души. Играчите на Генк се възползваха от численото си превъзходство и стигнаха до победата след голове на Али Камара в 81-вата и на Лино Декресон в 88-ата минута от втората дузпа.

ЦСКА - София участва за първи път в надпреварата и има честта да представя България в най-авторитетния турнир за юноши на Стария континент, след като спечели Купата на БФС до 18 г. Реваншът е след седмица в София.

ГЕНК 3:1 ЦСКА - СОФИЯ
0:1 Панайотов (3)