„Марица“ записа равенство 2:2 при гостуването си на „Свиленград“ в среща от 14 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Мачът ще бъде запомнен с нелепи съдийски отсъждания, бурни домакински оспорвания и неадекватни последващи решения.

„Марица“ стоеше по-добре на терена през първата част и надигра своя противник. Срещата започна добре за пловдивчани. Теодор Фърков пресече грешно подаване на вратаря на домакините и с удар от около 30 метра откри резултата. „Жълто-сините“ изпуснаха 3-4 отлични голови ситуации до края на полувремето, а Георги Трифонов и Теодор Фърков излизаха очи в очи срещу стража на домакините. В края на първата част обаче се разигра истинска съдийско-домакинска пародия. Гол за „Свиленград“ бе отменен, заради маркирана засада от асистента Иво Стойчев. Главния рефер Николай Запрянов се довери на колегата си и отмени гола. Последва меле между целия отбор на домакините и съдиите, което бе съпроводено от блъскане и грозни обиди, а резултатът от него бе зачитане на вече отменения гол и едва един жълт картон. Съдията Стойчев пък не можа да се оттърси от страха си до края на мача, който иначе бе интересен.

Ситуацията от края на първото полувреме повлия и на пловдивските футболисти и през втората част отстъпиха инициативата на противника. Още в 50-та минута те бяха наказани от опитния Юлий Шекеров, който реализира за 2:1. Контузия на Джошуа Харис прекрои отбраната на маричани. Страничния рефер Стойчев бе видимо притеснен и често грешеше и в двете посоки. В 80-та минута Емилео Макавеев, който бе влезнал в игра малко по-рано, получи тежка контузия и се наложи да напусне принудително, а тимът на „Марица“ остана с човек по-малко поради липса на повече смени. В края на срещата, макар с човек по-малко на терена, „жълто-сините“ се вдигнаха духом, проявиха характер и подобриха значително играта си. Рискувайки, те създадоха няколко интересни ситуации, а мачът се отвори изцяло. Пловдивчани заслужено стигнаха до изравнително попадение в 86-та минута. След комбинация топката достигна до Наско Христев, а той с удар в близкия ъгъл реализира за 2:2. В продължението на мача напрежението отново ескалира, след груба съдийска грешка, която повлия на крайния резултат. Валери Домовчийски проби и на границата на наказателното поле намери чудесно Георги Трифонов, който с премерен удар покрай хвърлилия се на голлинията защитник отбеляза трето попадение за „Марица“. Наплашеният млад страничен рефер Стойчев бе изостанал, но отсъди засада, въпреки че на голлинията имаше играч на домакините, който я покриваше. Явната грешка, умишлена или не, бе подмината и от главния рефер, който не поправи своя колега, а малко след това наду свирката за край на мача.

В класирането „Марица“ дели седмото място със „Саяна“ с по 21 точки. За „жълто-сините“ следва двубой от турнира за Купата на АФЛ срещу „Гигант“ (Съединение) следващата сряда.

МАРИЦА: Петър Начев, Джошуа Харис (Радослав Мицев), Димитър Пройчев, Георги Михайлов, Даниел Спасов (Емилео Макавеев), Иван Кръстев, Теодор Фърков (Наско Христев), Христиан Димитров (Александър Праматаров), Георги Трифонов, Валери Домовчийски – капитан, Олджай Алиев (Филип Колев). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Даниел Беломачев, Красимир Лютов, Симеон Сираков. Ст.треньор: Стойчо Драмов

Съдийски състав: главен съдия: Николай Запрянов – гр. Пловдив, асистент 1: Антоан Миленов – гр.Пловдив, асистент 2: Иво Стойчев – гр.Пловдив, 4-ти съдия: Любомир Александров – гр.Харманли, делегат/наблюдател: Камена Георгиева. – гр.Пловдив