Елитните момчета на Лудогорец U17 отвяхя със 7:0 Берое (Стара Загора). Мачът от XI кръг на шампионата се изигра в комплекс "Гнездо на орли".

Юношите на "орлите" показаха завидни умения, с които упражниха контрол над събитията на терена и през двете полувремена. Закономерно те откриха резултата още в седмата минута след първия съдийски сигнал. Точен за 1:0 бе Йоан Анастасов, който отбеляза красиво попадение, прехвърляйки стража на Берое.  Отново той удвои преднината за своя отбор само десет минути по-късно. Головият пас му даде Иван Тодоров. В 21-вата минута резултатът стана класически, като 3:0 направи Мартин Николов. Той отбеляза попадението с глава, след като скочи най-високо за топката при изпълнение на корнер. С преднина от три гола за Лудогорец U17 двата отбора се оттеглиха на почивката.

След подновяването на играта превъзходството на домакините продължи, както и реализираните от тях голови възможности. Николай Николов отбеляза за 4:0 с красиво попадение от дистанция. Други два гола в мрежата на Берое наниза Максим Минков, съответно в 60-та и 66-та минута. Иван Тодоров оформи крайния късметлийски резултат 7:0 в 74-тата минута.

Жще дузина бяха създадените положения за гол от подрастващите "орли", които останаха нереализирани.

Треньорският щаб поздравяваме момчетата за днешната им игра, доволни сме от представянето на отбора. Продължаваме нашата подготовка за предстоящия шампионатен мач, коментира гордият наставник на Елитния Лудогорец U17 Росен Маринов.

В предстоящия XII кръг от първенството неговите "орли" ще гостуват на Етър в старопрестолната столица Велико Търново.