Започна първото издание на баскетболния турнир за деца Volkswagen Basketball Cup. През първия ден на надпреварата се включиха 6 отбора за деца до 8 годишна възраст - 2 тима на Sofia Eagles, БК ЦСКА, Левски, Буба и Балкан. В неделя при по-големите 10 годишни деца пък участие ще вземат и Spartak Sofia, Славия и Септември.

Самите мачовете преминаха в 8 части, всяка по 5 минути, с голяма динамика и много емоции за малките баскетболисти, а след техния край всички деца и техните треньори бяха наградени от организаторите и изпълнителния директор на БФБ Филип Виденов. Наградите включваха медал и кутия лично подписана от звездата на Олимпиакос Александър Везенков.

През втория ден на надпреварата се очаква да пристигне и големият гръцки специалист Манос Мануселис пред когото децата ще могат да покажат своите възможности. Той има богата визитка включваща бронзов медал от Европейско първенство с националния тим на Гърция за момчета до 16 години, дългогодишен престой като помощник треньор в гръцкия гранд Олимпиакос и опит в отбори от няколко различни страни. Турнирът пък се очаква постепенно да се разширява и да се превърне в ежегодно събитие, което да привлича все повече деца в спортната зала.  

Следвай ни: