Новините са в @PlovdivDerby в Telegram

Стадионът в Асеновград е в плачевно състояние. Освен седалките, нищо друго на тази снимка не показва, че това е стадион. Теренът е като нива след дълбока оран или занемарен строителен обект. Но! На този „стадион“ БФС Пловдив разреши да се играят футболни мачове от югоизточната В група, съобщава ПловдивПрес.

Първите „сървайвъри“, които ще се включат в това изпитание трябва да са „Асеновец“ като домакин и гостите от „Розова долина“ – Казанлък. Мачът е насрочен за 15 ч. в събота.

Припомняме, че стадионът през първия полусезон имаше забрана за ползване, но сега от футболната централа не виждат проблем с калните буци по терена.

Ръководствата на няколко клуба, треньори и състезатели замислят да пратят подписка до БФС за лошото състояние на терена в Асеновград. „Няма да си пуснем състезателите на тази разорана нива и да се контузят. За нас здравето на футболистите е най-важно“, коментираха пред  футболни деятели.

Те настояват президентът на БФС Георги Иванов да прегледа внимателно решението на БФС-Пловдив и да не допусне мачове на този стадион, докато теренът не бъде въведен в нормално състояние.

ПловдивПрес