Капитанът на мъжкия национален отбор на България по баскетбол Павлин Иванов заяви, че тимът му излиза на война срещу Швеция в двубоя между двата тима в четвъртък от 19:00 часа в Ботевград. Срещата е част от квалификациите за ЕвроБаскет 2025, като България се нуждае от победа с поне 14 точки разлика, за да запази надежди за класиране към финалите на шампионата.
"Всеки се вълнува, но чак напрежение - няма. Ние затова сме спортисти и затова играем баскетбол. Това е най-приятното чувство за един спортист. Нямаме напрежение и нямаме търпение да излезем и да покажем сърцата си. Везенков и Коди само с присъствието си вдигат класата на отбора. Няма смисъл да го коментираме.
Шведите са доста добър и окомплектован отбор. Имат добри играчи в Лига Ендеса и на други високи нева. Тежък ще е мачът. Излизаме да се раздадем, излизаме на война. Нямаме какво да губим, те могат да го направят. Ще бъде хубаво отново да напишем някаква история, но нека лека-полека да се случат нещата", каза Иванов.
Следвай ни:Снимки: Борислав Цветанов