Защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън очаква изключително тежко гостуване на Манчестър Сити в неделя, въпреки че "гражданите" продължават със слабия сезон с отпадането си от Шампионската лига през седмицата. Мърсисайдци са първи в класирането и имат 8 точки преднина пред втория Арсенал, докато Сити е четвърти на 17 точки точки зад лидера.

"Това все още е невероятно тежко място за гостуване. Откакто съм тук това не са най-добрите ми спомени. Може би имаме няколко равенства или нещо подобно, но винаги е било тежко гостуване за нас. Те имат фантастични футболисти. ОК, може би имат труден сезон, но мисля, че през миналия уикенд срещу Нюкасъл показаха, че все още могат да преборят много съперници", коментира Анди Робъртсън.

We'll be ready to go' - Andy Robertson's preview of Man City v Liverpool#LFChttps://t.co/rFXARwMOCo

— Liverpool FC Rooter (News and Updates) (@LiverpoolRooter) February 22, 2025

"Трябва да бъдем на най-доброто си ниво, това е единственият начин да го направим. Ако играем на максимума си, тогава вярвам, че можем да създадем проблеми на всеки. Но определено ще бъде трудно. Трябва да се възстановим и подготвим добре за мача, защото програмата е трудна. Целият състав ще бъде готов, както и момчетата от пейката. След предстоящите два мача има кратка почивка. Трябва да продължим да полагаме усилия и да видим къде ще сме след това", допълни той.

Робъртсън няма търпение за символичен реванш за тима след равенството 2:2 срещу Астън Вила в сряда. "Това предполагам е красотата на футбола - никога не се знае колко важен ще бъде даден резултат докато не дойде краят на сезона. Ние определено имахме шансове да победим, но това е част от футбола. Мисля, че всички се представят на високо ниво. Борихме се, но взехме само точка, а сега трябва да продължим напред", заяви още шотландският национал.

Следвай ни: