Локомотив Пловдив постигна втора поредна победа като гост след подновяването на шампионата. Смърфовете се наложиха с минималното 1:0 над Локо София на стадиона в столичния квартал Надежда. За герой за черно-белите се превърна новото попълнение Милосавлйевич. Стражът направи няколко много ключови спасявания, с които запази крехката преднина на гостите, която дойде след попадение на Лами в 65-тата минута.
В началните минути домакините бяха по-активният тим, но при най-чистото си положение Анте Аралица се забави да стреля, след като бе на чиста позиция за удар. Постепенно гостите изравниха играта и пробваха удар чрез Хуан Переа, който обаче бе спасен.
В 37-ата минута Локо (София) бе много близо до откриване на резултата, но вратарят Милосавлйевич спаси с една ръка удар от непосредствена близост на Аралица. В следващата ситуация реферът Георги Гинчев отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Переа в наказателното поле, но след преглед с ВАР арбитърът промени решението си.
В 60-ата минута Спас Делев можеше да вкара за Локо (София), но отличните му действия, с които се освободи от двама защитници не се последваха точен удар от добра позиция.
Пет минути по-късно обаче гостите стигнаха до попадение. Переа свали топката към Жулиен Лами, който успя да намери пролука за стрелба и с левия крак реализира.
Десетина минути преди края на мача пловдивчани останаха с човек по-малко, след като Патрик Степински получи втори жълт картон. Веднага след това Аралица изравни с глава за домакините, но се оказа, че е в засада с няколко сантиметра.