Тренировката на представителния отбор започва в 15:00 часа и ще бъде открита за представители на медиите в първите 15 минути.

"Продължавам да смятам, че мачът за Купата беше хубав и играхме така, както трябваше да играем. Мачът беше затворен с малко възможности пред двата отбора. Беше доста трудно, защото трябваше да играем доста минути с човек по-малко. Поведението на отбора беше на високо ниво. Това да играем над 30 минути с човек по-малко няма как да не се отрази на крайния резултат. Тъжно е, че не успяхме да продължим напред. За мен е важно да бъде направен точен анализ. Нашият фокус вече е изцяло върху първенството. Утрешният мач е абсолютно различен. Не можем да сравняваме това, което може да ни предложи Черно море и това, което може да ни предложи ЦСКА. Ще излезем на терена със съзнанието кои сме ние, с кураж, с достойнство. Уважаваме достойнствата на противника. Нашата отговорност е да анализираме противника. Гледах мачове на ЦСКА преди зимния трансферен прозорец. Гледах всички мачове на ЦСКА и след това. Играчите, които се присъединиха, им донесоха сигурност. ЦСКА върви във възходяща линия, както и ние. Последните три мача от първенството ги спечелихме. Имам огромно доверие в играчите ми. Смятам, че сме в добра форма за утре и имаме възможност да спечелим, ако се възползваме от нашите възможности. За утре ще трябва да изберем между най-добрите 11, за да сме на нивото да се противопоставим на ЦСКА.

За мен няма титуляри и резерви. Аз съм професионалист и вече двама месеца съм в България. Давам си сметка за важността на този мач. Моята отговорност е да споделя тази важност с моите играчи, като поддържам адекватен и емоционален дух в отбора.

Задачата ми е да подготвя отбора и да излезем готови за дербито. Духът в отбора е приповдигнат. Отборът си дава сметка, че е спечелил три последователни мача от първенството. Що се отнася до мача за Купата – това беше интелигентен двубой, но играхме с човек по-малко. Играчите имат висока отговорност. Искахме да преминем напред в турнира, но това е животът. Доволен съм от целия състав. Все още търсим решения за позицията на централния нападател. Имаме Сангаре и Колев, но вторият е с контузия. На тази позиция можем да поставим и други играчи като Фабиен, но те не са подходящи точно за тази позиция. Нашата задача е да извлечем максимума от играчите, които не са контузени. Сангаре имаше възможности в предишния мач от първенството. Тогава той направи много за отбора, даде и две асистенции. В мача за Купата беше по-трудно за Сангаре. Целим да поддържа добро емоционално състояние през цялото време. Имам добра връзка с него и работим всеки ден той да се подобрява.

Срещаме се два отбора, които искаме да имаме главна роля в притежанието на топката. Ще се получи добър мач. Трябва да сме твърди в защита и бързо да преминаваме в атака. Не сме отбор, който ще се колебае как да владее топката. Най-важното е да бъдем солидни в защита.

Статистиките ми изглеждат интересни и полезни в някои ситуации. Ако искаш да подпишеш с нов нападател, анализираш статистика относно представянето му. Това е пример за какво се ползва статистиката. Аз съм треньор и искам да уважават професията ми. Затова и аз уважавам работата на другите. Всеки има своя роля. Винаги уважавам съдиите и смятам, че те винаги опитват да дадат най-доброто от себе си. След толкова години като треньор аз се възхищавам, че феновете приемат дербито с толкова емоция. Аз винаги съм рационален и балансирам нещата. Опитвам да контролирам и управлявам емоциите.