ЦСКА ще потърси раздяла с централния нападател Аарон Исека през лятото, твърди „Тема Спорт“. 27-годишният белгиец пристигна в Борисовата градина в началото на септември срещу близо 1 милион евро от гръцкия ОФИ Крит. До момента обаче той така и не успява да остойности инвестираната в него сума, като след 15 участия в Първа лига срещу името му все още стои нулев актив за голове и асистенции. Единственото му попадение с червената фланелка дойде в 1/8-финала за Купата на България срещу Спартак Вн, когато даде старт на обрата от 0:2 до 3:2 за ЦСКА.

Александър Томаш постави открито въпроса за лошата форма на Исека, като я коментира след дебютния гол на зимното попълнение Йоанис Питас срещу Арда. На въпрос относно отпушването на кипъреца и дали очаква още много попадения от него, наставникът отговори: „Вярвам не само за Питас, а и за Исека. Трябва да намерим начина и пътя, по който той да почне да вкарва. Когато футболистите са отдадени, няма как да не дойдат успехите“.

Изглежда обаче Томаш не е доволен от отдадеността на Исека, защото във вечното дерби с Левски го включи в игра едва в 93-ата минута… и последва изравняване на сините от 2:0 до 2:2. Белгиецът тотално губи битката за титулярно място с Питас, както бе и през есента с Годуин Коялипу. Затова и след края на сезона от ЦСКА ще опитат да му намерят нов отбор. Друг е въпросът дали ще успеят да избият и част от средствата, инвестирани в него. Защото, освен че бе платена сериозна трансферна сума за правата му, той получава и огромна за досегашните стандарти в клуба заплата.

В Борисовата градина ще дискутират бъдещето и на други двама от най-високоплатените футболисти в състава, които до момента имат доста малък принос – Лиъм Купър и Зюмюр Бютучи. Всичко това, разбира се, зависи и от представянето им до края на сезона.

Следвай ни:

Снимки: Sportal.bg