Александер Нюбел не се е отказал от надеждата да бъде избран за първи вратар на Байерн (Мюнхен), след като ветеранът Мануел Нойер приключи кариерата си.

Нюбел играе под наем в Щутгарт с договор до 2026 г., като контрактът му с Байерн е до 2030 г. Договорът на 38-годишния Нойер с "баварците" наскоро бе удължен до 2026-а.

"Ако Мануел се оттегли в даден момент, надявам се, че тогава ще мога да играя за Байерн (Мюнхен). Очаквам с нетърпение този момент, но в същото време съм относително спокоен", каза Нюбел пред вестник Welt am Sonntag и добави: "Ако се върна и получа шанс да бъда номер едно в Мюнхен, определено ще се боря за тази цел. Това е сигурно. И го очаквам с нетърпение”.

28-годишният Нюбел пристигна в гранда Мюнхен през 2020 г, и беше смятан за потенциален наследник на Нойер, но след като получи много малко игрово време, последва престои под наем в Монако между 2021-а и 2023 година преди настоящия период под наем в Щутгарт.

Привличането на младия Йонас Урбиг, който в момента е заместник на контузения Нойер, доведе до нов дебат кой ще наследи Нойер.

Нюбел коментира, че не е изненадан от трансфера на Урбиг, тъй като резервният страж Даниел Перец беше контузен по това време. Той вече изигра два мача за националния отбор Германия и се надява да бъде обявен за титулярен вратар в отсъствието на контузения Марк-Андре тер Стеген за четвъртфиналите в Лигата на нациите срещу Италия през следващата седмица.

Другият кандидат е Оливер Бауман от Хофенхайм, като старши треньорът Юлиан Нагелсман заяви, че предстои да посочи кой ще бъде номер едно на вратата на Германия.

Следвай ни:

Снимки: Imago