Академик (Пловдив) спечели с 1:0 гостуването си на Славия в среща от 22-ия кръг на Елитната група до 15 години. Точен за победителите беше Антоан Добрев.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите и още в 6-ата минута те имаха добър шанс за гол. Илия Антонов центрира за Йордан Чобанов, но вратарят на Славия Александър Михайлов спаси. Домакините отговориха с добра ситуация, но след рикошет Георги Лафчиев също се намеси на ниво. В 26-ата минута Академик все пак поведе. Митрушев изведе Антоан Добрев, който реализира. Две минути по-късно пловдивчани можеха да удвоят след страхотна контраатака, но отново стража на Славия спаси.

През втората част домакините опитаха да натиснат и бяха близо до попадение, но удар на Мартин Рашев се отби от страничния стълб. В последната минута удар с глава на Иван Митов бе избит акробатично от Лафчиев. Така Академик спечели трите точки и продължава да е водач в Елитната група до 15 години.

Следвай ни: