Борнемут победи Фулъм с 1:0 в последен мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение реализира Антоан Семеньо още в 53-ата секунда. "Черешките" не бяха печелили в първенството от 15 февруари, когато удариха аутсайдера Саутхемптън.

Домакините имаха късмет да поведат с гол "от съблекалнята". След грешка на играчите на Марко Силва топката достигна до Семеньо на десния фланг. Той навлезе към вътрешността на терена и с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

В 17-ата минута домакините можеха да удвоят, но изстрел на Еванилсон срещна напречната греда.

Последваха добри минути за Фулъм, но на два пъти Родриго Муниз не успя да се разпише. В 37-ата минута пък Кепа Арисабалага се намеси при опит на Раян Сесеньон.

След почивката властваше скуката.
Борнемут е осми в класирането с 48 точки. Фулъм вече е девети със същия актив, но и по-лоша голова разлика.