Уест Хам постигна втора поредна победа в Премиър лийг и трета такава във всички турнири, след като стигна до обрат и успех с 3:1 над Фулъм в лондонското дерби от десетия кръг. Андреас Перейра даде аванс на „котиджърс“ с много хубав гол в самото начало, но след това направи дузпа, която даде шанс на Джаръд Боуен да изравни. Джанлука Скамака (62') направи пълен обрат в средата на второто полувреме след много спорен гол, който оцеля след проверката на ВАР, въпреки че италианецът игра с тъка преди да прати топката в мрежата. Микаел Антонио оформи крайния резултат в добавеното време.

Дейвид Мойс отново направи много ротации в състава си в сравнение с двубоя в Лигата на конференциите срещу Андерлехт. Крейг Доусън и Джаръд Боуен бяха единствените играчи на „чуковете“, които запазиха местата си в титулярния състав. В сравнение с мача с Уулвърхамптън от миналия кръг на Висшата лига корекцията бе една – Форналс замени Корне. Джанлука Скамака водеше атаката на Уест Хам.

Четири промени имаше в състава на Фулъм. Александър Митрович пропусна двубоя заради контузия в стъпалото. Натаниел Чалоба изтърпяваше наказание. Кебано, Палиня, Винисиус и Робинсън започнаха.

Фаулъм рано-рано поведе. В петата минута Кебано проби отляво, след което намери Перейра в наказателното поле. Бразилецът нямаше подкрепа и затова реши да опита удар от малък ъгъл. Резултатът бе великолепен гол. Десет минути след това „котиджърс“ бяха близо до второ попадение, но изстрел на Даниел Джеймс от 22 метра срещна гредата.

В 17-ата минута Лено се намеси добре и изби опасен удар с глава на Скамака. В следващите минути италианецът пропусна още две чудесни ситуации. Така се стигна до 27-ата минута, когато Перейра задържа Доусън при корнер през вратата на гостите. Странното бе, че преди да отсъди дузпата главният рефер Крис Кавана на три пъти предупреди бразилеца да не използва ръцете си. Джаръд Боуне реализира 11-метровия наказателен удар, с което изравни резултата.

Уест Хам стартира по-добре второто полувреме. В 63-тата минута Скамака най-сетне прати топката във вратата на Лено, след като преди това бе пропуснал няколко ситуации. Той се разписа с много хубав прехвърлящ удар, но преди това топката чукна леко ръката на италианеца, а впоследствие и лакътя му. ВАР дълго разглежда ситуацията - първо заради евентуална засада, а след това и заради въпросната игра с ръка. Незнайно защо обаче попадението бе зачетено, което вбеси играчите и щаба на Фулъм. Така Скамака се разписа в трети пореден мач на „чуковете“.

6 - Gianluca Scamacca (6 goals) is the highest scoring Italian player in all competitions across Europe’s big five leagues this season, while among Premier League players, only Erling Haaland (20), Harry Kane (8) and Phil Foden (7) have netted more. Deft. pic.twitter.com/YgtfTCfur8

— OptaJoe (@OptaJoe) October 9, 2022

В добавеното време Антонио сложи точка с трети гол за Уест Хам. Той получи извеждащо подаване и първият му удар не бе добър, но Лено не се справи с него, а след това и Рийм сгреши, което даде шанс на Антонио да реализира един от най-лесните си голове.

Снимки: Imago