Номер 2 в световната ранглиста Карлос Алкарас ще участва на турнира от сериите "Мастърс" в Париж и на Финалите на АТР в Торино, обяви 20-годишният испанец, след като се оттегли от надпреварата в Базел тази седмица заради контузия.
Според организаторите на турнира в Швейцария, шампионът от "Уимбълдън" е извън корта заради възпаление на левия крак и проблеми със седалищни мускули.
"Имам добри новини! Чувствам се все по-добре всеки ден и ще играя в Париж и в Торино за финалите на АТР! Очаквам с нетърпение да завърша годината на високо ниво!", написа Алкарас в социалната мрежа X.
I have good news! 🙌🏻 I am feeling better every day and I will play Paris-Bercy and be in Turin for the ATP Finals! 😍 Excited to finish the year on a high! 💪🏻 pic.twitter.com/RC1pCzr237
— Carlos Alcaraz (@carlosalcaraz) October 25, 2023
Испанецът спечели третата и четвъртата си титла от "Мастърс 1000" в Индиън Уелс и в Мадрид тази година, но не успя в Синсинати в епичен финал срещу Новак Джокович. Той отстъпи лидерската позиция в световната ранглиста на сърбина на Откритото първенство на САЩ, където загуби на полуфиналите.
Турнирът "Мастърс" в Париж започва в понеделник, а финалите на АТП ще се проведат от 12 до 19 ноември.