Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо обясни защо си е тръгнал от Реал (Мадрид) преди седем години. През 2018-а португалецът, носещ в момента фланелката на Ал Насър, реши да облече екипа на Ювентус.

"Исках различна мотивация. Не бях изтощен. Казах на президента (б.р. - Флорентино Перес), че може да си тръгна и той прие. Преговаряхме, той не се държа добре с мен, но го разбирам, защото винаги прави така. Не можех да се отметна от думата, която бях дал на Юве, но ценя Флорентино много, той е сериозен човек, който се отнасяше добре с мен и спечелихме много неща заедно", сподели Кристиано, говорейки за периода си на "Сантиаго Бернабеу" (2009-2018). CR7 даде интервю пред своя добър приятел Еду Агире, а то бе излъчено по La Sexta.

"Не изключвам един де да се върна в Мадрид. Там оставих наследство, добра следа. Може би, когато завърша кариерата си, мога да направя нещо хубаво пред 80 000 души", добави Роналдо, който е и реализатор №1 в историята на "лос бланкос" с 438 гола в 450 мача.

Навършващият утре 40 години Роналдо направи интересно изказване и по темата за бразилския нападател на Реал Мадрид Винисиус Жуниор и "Златната топка", която бе спечелена от испанския халф на Манчестър Сити Родри. Според португалеца най-престионото индивидуално отличие е загубило стойността си.

"Винисиус трябваше да спечели "Златната топка", но не бях изненадан, защото тази награда загуби стойността си. Той спечели Шампионска лига, направи разликата. Бях разочарован, заслужаваше го. С мен два пъти направиха същото. Това те кара да се чувстваш безсилен, но когато разбереш нещата, не влизаш в битки, които няма да спечелиш", каза ветеранът, който се изказа ласкаво и за италианския треньор на "лос меренгес" Карло Анчелоти, наричайки го "джентълмен".

В същото време Роналдо обяви себе си за най-великия футболист за всички времена. "Вярвам, че съм най-добрият играч в цялата футболна история, никой не е по-добър от мен. Цифрите го доказват. Аз съм най-завършеният футболист, който някога е съществувал. Хората могат да харесват Меси или Марадона, Пеле... уважавам това, но аз съм най-завършеният футболист и цифрите го показват.

"Не съм виждал по-добър играч от мен в историята и го казвам с цялото си сърце. Аз съм бърз, силен, бележа с глава и с левия крак. Никой не е по-комплексен от мен. Аз съм най-добрият в историята, наистина го вярвам", категоричен е португалецът.

Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images