Отборът на Атланта Хоукс, който заема деветото място в класирането в Източната конференция с 23 победи и 28 загуби, влезе в ролята на продавач в последния ден от трансферния прозорец в Националната баскетболна асоциация.
"Ястребите" решиха да се разделят с някои от основните си играчи, за да съберат максимално много пикове в драфта, които да използват в бъдeще, както и да освободят пари за свободни агенти през лятото.
Атланта изпрати Ди'Андре Хънтър в лидера в класирането в Източната конференция Кливланд Кавалиърс в замяна на гарда Карис ЛеВърт, крилото Жорж Нианг, три избора във втория кръг на драфта и правото на две смени на пикове.
Богдан Богданович пък бе изпратен в Лос Анджелис Клипърс. За правата на сърбина Атланта получава Терънс Мен, Боунс Хайланд, както и избори във втория кръг на драфта през 2025, 2026 и 2027 година.
Освет това Хоукс се разделиха и с центъра Коди Зелър, който преминава в Хюстън Рокетс. "Ракетите" получават и избор във втория кръг на драфта през 2028 година, а Атланта взима правата на центъра Алфа Каба, който игра в първенството на Република Корея.
Друг отбор, който бе много активен на транiферния пазар в последния му ден, бе намиращият се в дъното на класирането Вашингтон Уизардс.
Столичани се включиха в тройна сделка с Мемфис Гризлис и Сакраменто Кингс, от която получиха Маркъс Смарт, Колби Джоунс, Алекс Лен и избора на Мемфис в първия кръг на драфта тази година.
"Гризлис" взимат Марвин Багли и Джони Дейвис от Вашингтон, както и два избора във втория кръг на драфта, докато Сакраменто получава крилото Джейк ЛаРавия от Мемфис.
Вашингтон направи сделка и с тима на Филаделфия 76ърс, от която получи избор в първия кръг на драфта през 2026 година. Освен това "вълшебниците" взимат и плеймейкъра Реди Джаксън. Към Филаделфия пък поема гардът Джаред Бътлър и четири избора във втория кръг на драфта.
В друга по-интересна сделка от последните часове Финикс Сънс привлече сръбския гард на Шарлът Хорнетс Василе Мицич заедно с крилото Коди Мартин и избор във втория кръг на драфта догодина. В замяна тимът на Шарлът Хорнетс получава босненския център Юсуф Нуркич и избор в първия кръг на драфта през 2026 година.
Германският гард Денис Шрьодер бе изпратен от Юта Джаз в състава на Детройт Пистънс, а Торонто Раптърс привлече центъра Джеймс Уайзман от Индиана Пейсърс.
Следвай ни: