Младият талант на Балкан Илиян Пищиков направи добър мач срещу Черно море Тича в последната среща от 20-ия кръг на Sesame НБЛ. Балкан спечели със 77:73 у дома, а 20-годишният гард завърши двубоя с 13 точки, 2 борби и 3 асистенции.
"Спечелихме с това, че успяхме да контролираме борбата и да спрем тяхната контраатака. Това са двете им най-силни качества. Говорихме го много преди мача, тренерите ни подготвяха за това, успяхме и затова победихме", сподели пред Sportal.bg Пищиков.
"Новите момчета тренират добре, стараят се много. Както виждаме, показват нелоши качества, играят добре. Надявам се за Купата да са на топниво за тях и да ни помогнат възможно най-много да играем добре.
Със сигурност участието ми в националния отбор ми е дало някакво самочувствие. Не много голямо, но това ме кара да тренирам повече. Хората ми показват, че вярват в мен и ми гласуват доверие. Радвам се и ще се старая все повече и повече. Ще тренирам още повече", продължи гардът.
"Не смятам, че в нашето първенство има лек противник. Всички отбори са що-годе на едно ниво и затова всеки мач играем на 100%. Левски са добър отбор, момчетата са три или четири години заедно. С Боби Младенов стават много качествен отбор. Нямат чужденци, но играят добре и със сигурност ще е тежък мач", добави Пищиков, коментирайки предстоящия четвъртфинален сблъсък със "сините" за Купата на България в Самоков.
Следвай ни: