Българската федерация по бокс изпрати писмо до медиите, в което заявява категорично, че участничките ни на четвъртфиналите на световното първенство за жени в Ниш са били ощетени от съдиите край ринга. Припомняме, че и четирите дами, които се боксираха в четвъртък (13.03) загубиха със съдийски решения и останаха на крачка от медалите.

Ето какво гласи информацията от БФ Бокс:

Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Светлана Каменова бяха сериозно ощетени на Световното първенство по бокс за жени в Ниш. Националките ни проведоха много силни срещи, но въпреки това трябваше да се примирят с меко казано спорни загуби на четвъртфиналите. И така да останат на пето място в крайното класиране. С оглед развоя на срещите идва и логичен отговор на въпроса защо БФ Бокс взе решение да се премести в новата организация – Световен Бокс.

В категория до 50 килограма европейската ни вицешампионка стоя отлично срещу Сабина Бобокулова от Узбекистан. Злати проведе добре срещата, пласира по-чистите комбинации, но това остана скрито за съдиите край ринга, които дадоха победа на азиатката с 5:2 гласа.

По сходен начин се разви срещата и на Венелина Поптолева. В категория до 52 килограма тя надигра много убедително представителката на домакините Драгана Йованович, изпращайки я дори в нокдаун в първия рунд. Съдиите обаче отново не видяха това, а подариха победата на сръбкинята с 5:0 гласа.

Такава бе и съдбата на Светлана Каменова. Европейската шампионка и бронзова медалистка от предишното Световно първенство не бе оценена както трябва в мача с Нуне Асатрян. Двубоят в категория до 60 килограма отиде в посока на рускинята след 4:1 гласа, въпреки че националката ни бе видимо по-добрата.

Носителката на три златни медала от Европейски шампионати Севда Асенова (48 кг) отстъпи с 0:5 съдийски гласа на представителката на Северна Корея Кьон Рьон Хон.

Следвай ни: