Синът на Карло Анчелоти - Давиде, за първи път получи възможност да води Реал Мадрид при трудната победа с 1:0 над Алавес поради наказанието на наставника на тима. След двубоя той направи обективен коментар на изгонването на звездата Килиан Мбапе, а също така говори и по други теми като ситуацията на “лос бланкос” в Ла Лига и Шампионска лига, скандалните възгласи по адрес на Раул Асенсио, състоянието на Дани Себайос и отсъствието на Анчелоти-старши.

“Насладих се много на дебюта ми като старши треньор, въпреки че отначало бях малко изнервен, както при всеки първи път. След това обаче беше пълно удоволствие. Победата ни дава увереност, именно това търсехме тук. Знаехме, че нямаше да е лесно. Това, което се случи (изгонването на Мбапе - б.р.), направи ситуацията още по-сложна. Този резултат ни дава голяма увереност след случилото се във вторник (загубата с 0:3 от Арсенал - б.р.), както и за това, което искаме да стане в сряда (в реванша - б.р.). Не съм говорил с Мбапе след мача. Първо, искам да кажа, че Килиан не е агресивно момче и със сигурност се е извинил. Също така осъзнава грешката, която е допуснал. Това е влизане за чист червен картон, като той си плати за своето действие. Множеството малки фалове, които понасяше в мача, го доведоха до това нарушение. Въпреки това тази реакция е погрешна и не го оправдавам.

Трудно ще бъде да преобърнем ситуацията както в Ла Лига, така и в Шампионска лига. Ние обаче ще се опитаме да го направим. Разполагаме с необходимите качество и увереност за тази цел, но трябва да си го заслужим. Качеството само по себе си не е достатъчно. Също така трябва да се наредят добре нещата. Но нека всички да са убедени, че ще се опитаме да триумфираме и в първенството, и в ШЛ. Виковете “Асенсио, умри”? Не сме мислили за напускане на терена. Въпреки това случилото се е разочароващо за обществото. Въпросът е, че като отбори ние трябва да се концентрираме върху играта, а не върху вземането на предпазни мерки срещу такива неща. Вече се е случвало няколко пъти и не искаме да се повтаря. Това е доста разочароващо на обществено ниво, но такава е реалността.

🗣️ Davide Ancelotti: “We have everything needed to win both the Champions League and La Liga this season." pic.twitter.com/0rEXj9zgTr

— The Touchline | Football Coverage (@TouchlineX) April 13, 2025

Дани Себайос? От четири дни тренира със състава и е напълно на разположение. Днес влезе, за да успокои мача, който беше луд. Той е напълно готов за двубоя с Арсенал в сряда. Справя се доста добре и ни помага много, без значение дали е титуляр, или не. Липсата на баща ми? Всичко мина естествено, не се случва за първи път. Все пак преди две години Карло беше болен от COVID-19. Това са неща от живота. Той обаче винаги ми е давал много увереност и нямаше нужда да ми дава указания. Имахме комуникация, но ме остави сам да се справям в последните минути. Това не ме изненадва. Винаги ми е давал голямо доверие и съм тук благодарение на него”, заяви Давиде Анчелоти.

🗣️🚨 Davide Ancelotti: “The negative chants against Raúl Asencio are a disappointing thing for society. We hope it never happens again.” pic.twitter.com/gdOHMrlKLU

— The Touchline | Football Coverage (@TouchlineX) April 13, 2025
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages