Президентът на Айнтрахт (Франкфурт) Матиас Бек разказа, че се е намирал в критично здравословно състояние през февруари, когато е претърпял операция на сърцето и всички комуникационни канали до него са били прекъснати от съпругата му. Госпожа Бек се притеснила сериозно за здравето на съпруга си и еднолично взела решение да му отнеме телефона, за да не се натоварва.
54-годишният Бек заяви пред репортери днес, че е претърпял сърдечна операция поради продължителна пневмония и удебеляване на аортата. И допълни, че лекарите са му казали, че е в животозастрашаващо състояние, и призна, че е проявил небрежност към здравето си.
"Лекарят ми каза, че трябва веднага да вляза в операционната зала. Бях напълно слаб, не можех да правя нищо. Имах замъглен поглед, чувствах се наистина зле“, казва Бек. "Като гледам назад, доволен съм от начина, по който мина. Един час след операцията се върнах към състоянието, в което бях преди. Отново имах напълно различна връзка с тялото си".
Също така Матиас Бек благодари и на жена си, която е ограничила максимално контактите му с други от управата. От края на март той започнал да се появява в офисите на стадиона на Айнтрахт “Комерц Банк Арена”, но за малко и не взимал участие във всички съвещания, като оторизирал заместниците си.
"За мен беше много лошо, че не можах да присъствам на събранието на членовете. Съпругата ми също така прекъсна всичките ми канали за комуникация като ми взе телефона“, каза Бек пред медиите. Също така 54-годишният бизнесмен каза, че съпругата му е позволила да следи събранието само чрез текстови съобщения на живо, но добави, че "му е разрешила да гледа телевизия“, за да може да следи мачовете на отбора.
"Наистина, понякога не знаем кога е времето да си починем, защото тялото не е машина и не може да понесе всичко, което си мислим", завърши той.
Следвай ни:Снимки: Imago