Любослав Пенев направи успешен неофициален дебют като треньор на Локомотив Пловдив.

Черно-белите победиха втородивизионния Струмска слава (Радомир) с 3:1 в първа контрола от подготовката си за новия сезон. Спарингът се проведе на стадион “Искър” в Самоков и бе закрит за фенове и журналисти. Само преди 2 дни тимът от Радомир загуби с 1:2 от сборен отбор на футболисти без професионални договори. В първата си проверка от подготовката пък Струмска слава отстъпи на ЦСКА 1948 с 0:3.

На стадиона в Самоков днес двата тима си размениха по една греда през първото полувреме. Георги Каракашев откри резултата в 60-ата минута. Шест минути по-късно той асистира на младока Кръстьо Банев, който удвои преднината на пловдивчани – 2:0. Четвърт час преди края гостите намалиха резултата – 2:1. Крайното 3:1 оформи Христо Иванов от дузпа в 89-ата минута.