Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) записаха втора победа на Черноморските игри във Варна. Воденият от Виктор Карагьозов тим се наложи над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (26:28, 25:20, 25:16, 26:24) в третия си двубой от надпреварата, изигран в зала "Христо Борисов".

Така пловдивчани за момента са втори в класирането, с 6 точки (2 победи, 1 загуба). 6 точки има и първият в таблицата Дея спорт, с 2 победи. Малко по-късно ще се изиграе двубоят между бургазлии и домакините от Черно море, който ще реши кой ще спечели Купата.

В началото и края на сблъсъка имаше доста драматични моменти, не липсваха и обрати. И двата отбора демонстрираха волейболни аргументи, борбата бе със зъби и нокти. Класата и опитът на пловдивския състав обаче надделяха.

Играта бе равностойна до средата на първия гейм, след което Локомотив пое инициативата (16:14). Впоследствие бяха догонени от съперника, чиято блокада вчера му донесе успех. Добричлии взеха превес в ключовите моменти (20:18), но пловдивчани изравниха и ги оставиха на нокти. Положението се запази до края, но волейболистите на Димитър Маринков извоюваха успеха в първата част.

Във втория гейм "черно-белите" тръгнаха с преднина (3:1 и 7:4), като поддържаха разликата в следващите минути. След 11:8 добруджанци наваксаха изоставането си, но състезателите на пловдивския тим отново се откъснаха. До края доминацията им бе пълна и в крайна сметка затвориха в своя полза без проблем.

Третата част бе изцяло под диктовката на Локомотив Авиа, който бе безапелационен и държеше противника зад себе си през цялото време.

Решителият четвърти гейм тръгна равностойно, пловдивчани взеха превес за кратко, но играта отново се завърза. Противникът успя да обърне (16:14), впоследствие обаче интригата се завърна. Състезателите от града под тепетата демонстрираха непоколебимост и триумфираха с победата след 26:24 и крайното 3:1 гейма.